Pes je člen rodiny a tak může být zdrojem významných komplikací.

Aby se to změnilo, stačí jen začít dělat něco jinak.

POMŮŽU VÁM PŘIJÍT NA TO, JAK TO ZMĚNIT.

Nápravou problémového chování zvířat se v ČR zabývá několik málo veterinářů a o trochu více výcvikářů. Podle zájmu klientů to vypadá, že potřebu pomoci a rady si uvědomuje stále více majitelů domácích mazlíčků.

Znáte něco z tohoto?

  • pes, který pokousal dítě či jiného člověka

  • pes, který je bázlivý či agresivní vůči ostatním psům

  • pes, který znečišťuje byt

  • pes, který neposlouchá či utíká

  • pes, který vyje, štěká a ničí věci, když je sám

Je můj pes psychicky nemocný?

Ze zkušenosti vím, že většina problémového chování psů je jen reakcí na okolí, tj. psi nejsou duševně nemocní či např. patologicky agresivní či bázliví. A vidím, že po poměrně krátké době práce s majitelem dochází k výrazným pozitivním změnám v chování psů.

Moje cesta jak pomoci začíná od lidí.

Musela jsem se sice naučit alespoň orientačně zhodnotit, jestli pejsek netrpí nějakou nemocí (a pak vás nejdřív pošlu k dobrému veterináři), jsem sama majitelka dvou psů a tedy alfa fena minismečky, mám dlouholeté zkušenosti s výcvikem psů (k prvním zkouškám jsem přivedla střední kníračku ve svých 15 letech), ale hlavně si všímám lidí – páníčků. Jsem přesvědčená, že změna u majitele je to základní, co je třeba ke změně chování psa.

Pokusím se vám najít takové řešení, které pro vás bude zvládnutelné a budete ho schopni a ochotni dlouhodobě dodržovat.

Na rovinu ale říkám, že neumím pomoct tam, kde má majitel přání: „Paní doktorko, tady ho máte, pěkně mě štve, tak mi ho spravte. Jo, ale já nic měnit ve svém chování nebudu, protože to nejde.“ Tak takhle to nepůjde ani mě.

  1. nejsem doktorka (ani opravář psů)
  2. když vám vašeho psa „opravím“ já, budu to muset udělat tak, že si ho vezmu na čas k sobě domů. Je to možné, a takové řešení bude velmi pravděpodobně dobře fungovat. U mě ve vychované a dobře socializované smečce se váš pes srovná poměrně hezky, ale … Hádejte co se stane, když si ho zase vezmete zpátky a u vás doma bude vše při starém? Kdo správně odpoví, má u mě pivo.
  3. Pes, jako tvor sociální dobře reaguje na změny chování ve svém okolí. To mu umožnilo domestikaci a soužití s lidmi. Tohoto se dá velmi dobře využít hlavně při napravování problematického chování. Jinými slovy, pokud majitel vhodně změní své chování, pes se přizpůsobí nové situaci a začne se chovat více žádoucím způsobem. Ale neudělá to jen tak ze slušnosti, že mu to někdo vysvětlil, nebo to někde viděl :)

Prostě a jednoduše, bez páníčka to nepůjde :)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit