I při terapii problémového psího chování se dá velmi dobře používat jiný pes.

Nároky na psa-terapeuta jsou vlastně velmi stručné. Pes musí být ovladatelný a přátelský.  Já mám při práci často u sebe svého psa, který tyto požadavky splňuje. Výhoda Kubíkovy přítomnosti je v tom, že vůči němu se ukážou i takové psí projevy, kterých bychom si nemohli všimnout jen v lidské společnosti.

Při práci s agresivním psem se nenechá vyprovokovat a nepere se, takže druhý pes může získat pozitivní zkušenost, pro bázlivé pejsky je super ochránce a vzor, že ne všeho na světě je třeba se bát.

Kubík na svém „pracovišti“ v lidské poradně.

Proč se v psychoterapii používají psi? Co je to canisterapie?

Canisterapie je velmi obecně vzato léčebné působení psa na  člověka. Psi se používají asi nejčastěji pro rehabilitační cvičení. Moc hezky jsou napsané tyto dva články o canisterapii na webu HafBezObav, kam chodíme cvičit.

1. článek, 2. článek

Kdo je Kubík?

Kubík, oficiálně Jakub Adamův hrádek se narodil 4. 10. 2010 v Lanžhotě, úplně na jihu u hranic se Slovenskem. Jeho chovatelka je moje dlouholetá kamarádka, které jsem vlastně původně jen jela pomoct na pár dní se smečkou, když se štěňata narodily. Když jsem odjížděla, loučila jsem se s tehdy 11-ti denním Kubíkem, a asi jsme si měli patřit. Je to od začátku neuvěřitelný mazel a pohodář, s každým se kamarádí, je ohleduplný vůči dětem i menším psům, ale přitom je to prostě normální roční puberťák. Umí “neslyšet”, nerozumět česky, tvářit se jako týden hladový …

Uložit